Sıfırlanmış Bilgisayardan Veri Kurtarma

Sıfırlanmış Bilgisayardan Veri Kurtarma

Bilgisayar ile alakalı yaşan en büyük sorunlardan biri format attıktan sonra verilerin silinmesidir. Bazı zamanlarda bilgisayara virüs bulaştı endişesi ile acil bir format atabiliyoruz. Bazen kullanıcılar yedeklemedikleri bilgisayara format atıyor ve cevabında verilerini kaybediyor. Sonuç olarak formatlanmış bilgisayardan veri kurtarmak herkesin işine yarayan bir muamele olabilir.

Kullanıcıların bilmesi gereken en büyük sıkıntı, internette bu konu hakkında oldukça fazla bilgi kirliliği olduğudur. Genelde formatlanmış bilgisayarların veri kurtarılması için bazı veri kurtarma programları öneriliyor. Ancak bazı programlar formattan sonra veriyi kurtarmayı bırak kaybedilen veriye ulaşılmasını imkânsız hale getirebilir. İnternet ortamında sizi yanlış programlara yönlendirecek birçok malumat kaynağına muadil gelebilirsiniz. Biz bu yazımızda size destek olmaya çalışacağız.

Program Kullanarak, Formatlanan Bilgisayardan Veri Kurtarılır Mı?

Tabiki de fakat bu programları kullandıktan sonra kaybettiğiniz verilerin hepsini geri elde edebileceğinizi düşünmeyin. Profesyonel yöntemler uygulandığında veri kazanımı yapılabiliyor fakat yine söylemek istiyorum ki profesyonel bir müdahale gerekiyor. Bunun için de profesyonel bir veri kurtarma şirketinden yardım almanız gerekiyor.

Diskten veri kurtarmak için şahsi müdahalelerden kaçının. İnternet de çok fazla bilgi kirliliği bulunduğunun tekrar altını çizerek söylemekte fayda var. Bazı yöntemler internet siteleri tarafından öneriliyor ve bu yöntemlerin veri kurtarma uygulamasında başarıya ulaşmış olduğu iddia ediliyor. Ama bahsi geçen programlara baktığımızda bu yöntemlerin başarı sağlamasının mümkün olmadığını görebiliriz. Üstelik verilerinizin bir daha kurtarılmayacağı halde silindiğini söyleyebilirim

Bundan çıkarmanız ihtiyaç duyulan sonuç ise formatlanan hard diskten veri kurtarma işleminin malumat olmadan yapılabilecek bir şey olmamasıdır. Mutlaka profesyonel insanlardan yardım alınmalı ve profesyonel olarak geliştirilen tekniklerin kullanılması gereklidir. Kişisel girişimlerin formatlanmış disk üstüne veri kaybı konusunda daha büyük zarar verildiği biliniyor. Daha önce de bu konuya tanıklık ettik.

Veri Kurtarma İşlemi

Veri kurtarma sırasında her seferinde karşınıza değişik bir sorun çıkabilme ihtimali vardır. Ama bununla beraber veriler kaybolduğunda uygulanabilecek bin bir tane seçenek olmasıdır. Formatlanan bilgisayarda programlı, programsız farklı destek sunar alabilirsiniz.

Peki, format atılan bir bilgisayardan veri kurtarmak mümkün mü? Elbette mümkün bu konuda disklerdeki kaybolmuş verileri kurtarmak için teknik yöntemler mevcut bunlardan biri veri kurtarma programını çalıştırmanız olacaktır. Verileri kurtarmak suretiyle bulabileceğiniz ücretli, ücretsiz programlardan faydalanabilirsiniz. Ve ikinci yöntem olarak en iyi şekilde veri kurtarma hakkındaki uzmanından yardımcı almanız olacaktır.

Birbirinden değişik veri kurtarma programlarını deneyerek, formatlanan verileri kurtarmak olası. Bilgisayarınızdaki lüzumlu verileri kurtarmaya başlamadan önce formatlanmış olan disk bölümünün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Ne kadar gelişmiş ekipmanlara sahip olursanız veri kurtarma işlemi o denli iyi olur.

Verilerinizi geri getirebilecek birden fazla program olduğunu söylemiştik. Anca bu tarz şeyleri kullanma konusunda ehil bilgiye haiz değilseniz bunlar disk üstüne yazı yazacağı için veri kurtarma işlemini tehlikeye atmış olmuş olursunuz. Bunun için programları kullanmayı bilmiyorsanız veri kurtarma işlemini profesyonellere bırakmakta yarar vardır.

Formatlanmış HDD Verilerini Kurtarmak

Uzmandan yada yetkili birisinden ilkin hdd verilerini kurtarmak konusunda etkin bir muamele yapabilir misiniz? Elbette yapabilirsiniz. Önemli verilerinizin bulunmuş olduğu formatlanan hdd nin içerisinden bir program vesilesiyle veri kurtarma taraması yapabilirsiniz.

Tabi evvel de söylediğimiz benzer biçimde veri kurtarma mevzusunda uzman bir firmadan da destek alabilirsiniz. Uzman kişiler sayesinde çözüm odaklı, kolay ve güvenli bir halde veri kurtarma yaptırabilirsiniz. Bu konudan dilediğiniz gibi faydalanırken hem fizyolojik olarak hem de yazılımsal olarak uzmanlar tarafından verinizin sorunsuz bir şekilde kurtarabilirsiniz. Eğer emin bir firma arıyorsanız Veri Kurtarma Merkezi ne başvurabilirsiniz.